U ženskom superveleslalomu desila se najveća senzacija dosadašnjeg dijela ZOI 2018

Češka skijašica Ester Ledecka (22) autorica je najveće senzacije na Zimskim olimpijskim igrama u Pjongčangu, ona je u subotu osvojila zlatnu medalju u superveleslalomu sa stotinkom prednosti ispred srebrne Austrijanke Anne Veith (28), odnosno 11 stotinki ispred bronzane Lihtenštajnke Tine Weirather (28).

Ledecki je u dosadašnjoj karijeri najbolji plasman u Svjetskom kupu bilo sedmo mjesto u spustu u Lake Louiseu u decembru prošle godine, dok je u superveleslalomu ostvarila dva 19. mjesta prošle sezone. Ove sezone je u Svjetskom kupu ukupno osvojila sedam bodova u superveleslalomu da bi u Pjongčangu šokirala skijaški svijet, javlja Hina.

Mlada Čehinja je sa starta krenula kao 26. nakon što su sve favoritkinje već završile svoje utrke i smatralo se kako su medalje podijeljene.

Početak nastupa za Ledecku nije slutio kako bi mogla ostvariti ovaj šokantan rezultat, njena prolazna vremena do sredine staze nisu bila među najboljima, ali je fantastično odvezla donji dio ledene padine u Jeongseonu.