Zmajice se nakon drame u prvom setu raspale: Belgijanke rutinski do trijumfa nad bh. odbojkašicama

Odbojkašice Bosne i Hercegovine upisale su i treći poraz u četiri utakmice na Evropskom prvenstvu, a u Beogradu je danas od njih bila bolja reprezentacija Belgije sa 3:0 u setovima.

Tako je tim Stevana Ljubičića šanse za plasman u osminu finala sveo na minimum i za to je zaista sada potrebno čudo, ali pošto je u pitanju debitantski nastup na Evropskom prvenstvu, i jedan trijumf nad Azerbejdžanom se može smatrati uspjehom.

Belgija je u meč ušla kao veliki favorit, ali Zmajice su pokazale zube u prvom setu u kojem je viđena velika borba dvije selekcije.

Vidjelo se na startu utakmice već da su Belgijanke jako istrošene nakon napornog duela s Rusijom, pa su Zmajice dosta dobro ušle u meč. Dolaskom do prednosti od 5:2 su natjerale selektora Belgije da traži time-out.

Nije to baš urodilo plodom i razbudilo Belgijanke, pošto su naše djevojke uspjele da održavaju pristojnu prednost i nakon time-outa.

Ipak, Belgijanke podižu nivo svoje igre sredinom prvog seta i dolaze na -1 (12:11), a do prvog poravnanja došli su na 17:17.

Ušlo se tako u dramatičnu završnicu prvog seta, ali Belgijanke nakon grešaka Zmajica dolaze do 24:22. Prvu set loptu nisu iskoristile, ali potom Dajana Bošković očajno servira i jedva dobacuje do mreže za konačnih 25:23 u korist Belgije.

Povela je BiH i na startu drugog seta, ali Belgijanke ovaj put daleko brže dolaze do preokreta i vode sa 7:5, a onda Stevan Ljubičić traži time-out i pokušava smiriti Zmajice.

To nije upalilo, pošto su Belgijanke brzo stekle sigurnu prednost i lagano riješile set u svoju korist sa 25:19.

U trećem setu Belgijanke otpor Zmajica lome sredinom seta kada dolaze do 18:13, a do kraja nisu imale problema da dođu do trijumfa. U trećem setu je bilo 25:15 za Belgiju…

Ostale su bh. odbojkašice na petom mjestu pošto imaju trijumf samo protiv Azerbejdžana, a ovo je Belgiji treća pobjeda na turniru.