Željezničar ubjedljivo poražen od Zoryje na kraju priprema u Turskoj, zaigrao i Blažević

Fudbaleri Željezničara poraženi su od ukrajinske Zoryje rezultatom 4:0, u posljednjem prijateljskom meču u okviru priprema u turskom Beleku.

Četvrtoplasirani tim ukrajinskog šampionata dominirao je tokom cijelog meča, a mrežu Plavih načeo je Liedniev u 23. minuti. Samo tri minute kasnije Kocherhin je povisio na 2:0, a Liedniev je svojim drugim golom u 37. minuti postavio rezultat u prvog dijela igre (3:0).

Kocherhin je u 64. minuti po drugi put uspio da se upiše u listu strijelaca za konačnih 4:0.

Plavi su imali nekoliko solidnih pokušaja, prije svega u finišu utakmice. Stevanović i Štilić su prijetili u prvom poluvremenu, te Lendrić i Veselinović u nastavku, ali do pogotka nisu mogli.

U ovome meču zaigrao je i Ante Blažević fudbaler koji je zbog zaostalih potraživanja jednostrano raskinuo ugovor sa Čelikom, ali čiji status još uvijek nije zvanično verifikovan.

Željezničar je prethodno u Beleku odigrao pripremne utakmice s Olimpijom, Akhmatom i Proleterom.

Plavi su od slovenske Olimpije izgubili sa 6:3, s ekipom ruskog Akhmata iz Groznog su remizirali rezultatom 2:2, dok je meč protiv novosadskog Proletera također okončan bez pobjednika rezultatom 1:1. Ekipa Željezničara sutra se vraća u Sarajevo.

Željezničar – Zorya 0:4

Željezničar: Erić – Stevanović, Kosorić (Ikić od 85.), Jovanović, Stanić – Alispahić, Sadiković – Zajmović (Subašić od 63.), Štilić, Mujezinović (Veselinović od 72.) – Lendrić.

Zorya: Vasilj, Tymchyk, Abu Hanna, Cheberko, Mykhalilichenko, Cvek, Kocherhin, Lideniev, Korchenko, Khomchenovskyi, Perović.