Željezničar golovima Krpića došao do pobjede u Zenici i liderske pozicije na tabeli

Vrlo važnu pobjedu ostvario je Željezničar na teškom gostovanju u Zenici kod Čelika.ž

Pobjedu od 0:2 s dva gola Plavima je donio kapiten Sulejman Krpić i tako ih doveo na sami premijerligaški vrh, ali sjenu na meč bacio je prekid u 56. minuti susreta.

Prvih dvadesetak minuta protiče u blagoj inicijativi Čelika, da bi zatim Željezničar uspostavio ravnotežu, a zatim i kreirao nekoliko šansi, od kojih je najbolju imao Ermin Zec, kada je u 26. pogodio stativu. Ipak, ostalo je 0:0 do poluvremena.

Na startu drugog dijela, tačnije u 49. minuti, gosti su poveli. Bila je to sjajna akcija, Krpić je dobro utrčao u šesnaesterac na perfektan pas Sadikovića i rutinski matirao Pavlovića.

Sedam minuta kasnije došlo je do nemilih scena. Navijači su počeli ubacivati sve i svašta u teren, a nekoliko predmeta je poletjelo prema Amaru Osimu i klupi gostiju. Sudija Elvis Mujić je zatim prekinuo susret na 15 minuta, da bi se strasti barem malo smirile.

Ubrzo nakon nastavka uslijedila je velika šansa za domaće, ali Vrhovac je, šutirajući u gužvi, pogodio prečku.

Taman kad se činilo da će Čelik doći do izjednačenja, uslijedila je munjevita kontra gostiju koju su materijalizirala dva iskusna napadača. Sjajno je loptu u peterac ubacio Ermin Zec, a Sulejman Krpić ponovo zatresao mrežu Bojana Pavlovića.

U nastavku meča potpuno su konce igre preuzeli Željini fudbaleri, stvorili još nekoliko šansi, ali rezultat se nije mijenjao.

Na koncu, zasluženi trijumf Plavih koji im donosi lidersku poziciju u PLBiH, dok je Čelik doživio prvi poraz ove sezone.

Čelik – Željezničar 0:2 (Krpić 49. i 71.)

Stadion Bilino polje. Gledalaca oko 11.000. Glavni sudija: Elvis Mujić (Banovići).

ČELIK: Pavlović, Vrhovac, Dedić, Dilaver, Huseinbašić, Isić, Blažević, Perišić, Jamak, Leon Filipetto, Okić (Grahovac 66.).

ŽELJEZNIČAR: Erić, Stevanović, Krpić (Zajmović 90.), Stanić, Alispahić, Bojo, Sadiković, Osmanković, Sipović, A. Zec (Veselinović 60.), E. Zec (Mujezinović 76.).