Sport Centar

Završava se jesenji dio u Prvoj ligi FBiH: Derbi kola u Tešnju, lagani zadaci za Olimpik i GOŠK

U subotu i nedjelju, 16. i 17. novembra, utakmicama 15. kola Prve lige Federacije Bosne i Hercegovine završava se jesenji dio sezone u ovom takmičenju.

Završava se jesenji dio u Prvoj ligi FBiH: Derbi kola u Tešnju, lagani zadaci za Olimpik i GOŠK

U subotu i nedjelju, 16. i 17. novembra, utakmicama 15. kola Prve lige Federacije Bosne i Hercegovine završava se jesenji dio sezone u ovom takmičenju.

U ovom kolu u nedjelju 17. novembra igra se derbi kola u Tešnju između trećeplasirane domaće ekipe TOŠK-a i šestoplasirane ekipe Travnika, koji ima dva boda manje od Tešnjaka. Ovaj derbi je povjeren Sarajliji Deniju Ćatiboviću .

Derbi začelja se igra u Gračanici gdje trinaestoplasirana domaća ekipa, Bratstvo, prima u goste ekipu Slavena iz Živinica, koja je za dva mjesta niže i jedan bod manje od svog domaćina. Ovaj derbi začelja sudi Mahir Mehmedičević iz Gradačca.

Jesenji prvak Olimpik bi trebao imati laganu domaću zadaću sa “fenjerašem” Radnikom iz Hadžića, kao i gabelski GOŠK u domaćem susretu sa Oraškim labudovima.

Bihaćko Jedinstvo, koje je jedno od najvaćih razočarenja jesenje sezone, ugostit će kakanjski Rudar, koji je u prošlom kolu razočarao svoje navijače domaćim porazom od GOŠK-a.

Devetoplasirana gradačačka Zvijezda će imati tešku utakmicu na svom terenu sa ekipom Goražda, koja je na tabeli odmah iza jesenjeg prvaka Olimpika. Veoma zanimljivo će biti u Banovićima, gdje bivši premijerligaš Budućnost ugošćuje ove jeseni veoma dobri konjički Igman.

U Jajcu domaćoj ekipi Metallleghe BSI će rival biti ekipi Čapljine, koja je kiksala u prošlom kolu na svojim Bjelavama.

Subota, 16. novembar u 13:30 sati:

Bihać: NK Jedinstvo – FK Rudar, glavni sudija: Semir Sarajkić (Sarajevo), pomoćnici: Sanel Grljević (Mostar) i Adnan Arfadžan (Jablanica), 4. sudija: Sandi Ljevo (Mostar), delegat: Ekrem Ibreljić (Fojnica), posmatrač: Željko Perić (Mostar).

Sarajevo: FK Olimpik – FK Radnik, Benjamin Deljković, Edid Trklja i Alen Gluho (svi Sarajevo), Emir Spahalić (Mostar), Halim Stupac (Bihać), Asmir Budimlić (Bihać) .

Banovići: FK Budućnost – FK Igman, Stipe Kovačević (Tomislavgrad), Marijan Ćosić (Široki Brijeg) i Almir Huskić (Bugojno), Mario Pejić (Grude), Berin Pilav (Sarajevo), Muamer Bureković (Zenica).

Gradačac: NK Zvijezda – FK Goražde, Josip Martinović (Čapljina), Silvio
Bubalo (Mostar) i Edin Redžović (Sarajevo), Jure Delić (Mostar), Mato Itrić (Brčko), Sead Hasanović (Sarajevo).

Jajce: NK Metalleghe BSI – HNK Čapljina, Ernis Džemidžić (Goražde), Mirza Čehaja (Goražde) i Hasan Nanić (Bužim), Amar Omerdić (Bihać), Seadin Badić (Cazin), Besim Dervišbegović (Orašje).

Gračanica: NK Bratstvo – NK Slaven, Mahir Mehmedičević (Gradačac), Mirza Čejvanović i Elmir Trgovčević (obojica Tuzla), Edin Mujkić (Doboj Istok), Jasmin Memišević (Breza), Zorislav Nuić (Čapljina).

Nedjelja, 17. novembar u 13:30 sati:

Gabela: NK GOŠK – HNK Orašje, Ermin Sivac (Zenica), Mirza Demir (Kakanj) i Emir Zahiragić (Sarajevo), Admir Musić (Hrasnica), Frano Klišanin (Podhum kod Livna), Anto Sučić (Nova Bila).

Tešanj: NK TOŠK – NK Travnik, Deni Ćatibović (Sarajevo), Mirza Tičić (Sarajevo) i Ivo Maglica (Livno), Sehmin Hakalović (Konjic), Blaženko Dodig (Ljubuški), Alija Lizde (Mostar).

prva liga fbih
KOMENTARI

KOMENTARI