Zapažena partija Zmaja: Njegoš Sikiraš u porazu od Reala ubacio sedam poena i zabilježio pet skokova

U polufinalu španskog Superkupa, koji se igra pred početak sezone u ACB ligi, Real Madrid je ostvario ubjedljivu pobjedu protiv Fuenlabrade (116:61), a zapaženu partiju u poraženoj ekipi imao je reprezentativac Bosne i Hercegovine, Njegoš Sikiraš.

Od početka utakmice prednost Real Madrida je samo rasla. Nakon prve četvrtine imali su 14 poena prednosti (25:11), a do odlaska na odmor prednost Kraljevskog kluba porasla je na čak 31 poen, tako da se na odmor otišli sa rezultatom 52:21. U nastavku prednost Reala je išla i do 62 poena, ali na kraju je završeno 116:61.

Sikiraš je na terenu proveo nešto više od 23 minute i u tom periodu postigao je sedam koševa i zabilježio pet skokova, od čega dva ofazivna i tri defanzivna. Bobrov je ubacio najviše kod Fuenlabrade (11), dok je kod Real Madrida najefikasniji bio Carroll sa 18 poena, dok je Mickey dodao 13, a Randolph 12.

Real Madrid će u finalu Superkupa igrati protiv Barcelone, koja je u drugom polufinalu pobijedila Valenciju sa 71:65.