Zahvaljujući trijumfu u Lisabonu, Atletico sa prve pozicije u nokaut fazu

Benfica-Atletico Madrid 1:2 (Mitroglou 75’; Saul 33’, Vietto 55’)

Fudbaleri Atletico Madrida pobjedom (0:2) u Lisabonu protiv Benfice plasirali su se u nokaut fazu Lige šampiona i to sa prvog mjesta.

Već u 18. minuti susreta Diego Godin je pogodio mrežu domaćih, ali je pogodak poništen zbog ofsajda da bi tri minute kasnije Saul šutirao, ali Julio Cesar je to odlično odbranio.

Inicijativa Benfice se isplatila u 33. minuti susreta kada je Luciano Vietto poslao loptu za Saula koji je pogodio za vodstvo Jorgandžija.

Odmah na početku drugog dijela, Konstantinos Mitroglou je imao veliku šansu za domaće, ali je šutirao pored gola da bi devet minuta poslije Carrasco asistirao Viettu koji je udvostručio prednost Madriđana.

Ipak, Benfica je stigla do gola i to preko Mitrogloua koji je mrežu golmana Atletico Madrida pogodio u 75. minuti susreta. TO je bila posljednja prilika na meču, te je ostalo 1:2.

Galatasaray-Astana 1:1 (Inan 64’; Twumasi 62’)

U drugoj utakmici ove grupe, Galatasaray je remizirao (1:1) sa Astanom, te im je ovaj bod bio dovoljan za plasman u Evropsku ligu.

U 15. minuti susreta Twumasi je pokušao, ali je njegov šut pogodio stativu da bi pet minuta kasnije Podolski šutirao, ali promjene rezultata nije bilo.

Yasin Oztekin je u 25. minuti imao dobru šansu, ali je šutirao preko gola da bi u 36. Astana ponovo zaprijetila i to preko Nemanje Maksimovića, ali je lopta otišla pored gola.

U 43. minuti susreta ponovo je prijetio Yasin Oztekin, a dvije minute poslije i Burak Yilmaz, ali se rezultat nije mijenjao.

Igrao se 54. minut kada je ponovo Maksimović bio u sjajnoj situaciji, ali je šutirao preko gola da bi osam minuta poslije šutirao i Sneijder, ali je golman Astane odbranio njegov udarac, a u istoj minuti šutirao je i Inan, ali promjene rezultata nije bilo.

Veoma zanimljjiva 62. minuta nam donosi i pogodak za goste, a strijelac je bio Twumasi na asistenciju Shomka da bi dvije minute poslije Inan donio izjednačenje domaćinima.

Galata je mogla do potpunog preokreta u 77. minuti susreta, ali je šut Podolskog sjajno zaustavio Erić kao i pet minuta poslije Olcan Adina. Do kraja je ostalo 1:1.