Zadar bez problema trijumfovao na gostovanju kod Splita, Čampara ubacio sedam poena

Zadar je bez problema došao do pobjede na gostovanju kod Splita u utakmici 18. kola ABA lige, a reprezentativac Bosne i Hercegovine Sani Čampara ubacio je sedam poena.

Gosti su otvorili utakmicu serijom od 10:0, a išli su i do 13 poena razlike, no na kraju su okončali prvi period sa vodstvom od 15:22. Zadar je nastavio sa odličnom igrom, tako da je njihova prednost prilikom odlaska na odmor iznosila 16 poena (32:48).

Zadar se nije zaustavljao, a pripala im je i treća dionica, tako da su u posljednjih deset minuta ušli sa prednoću od 22 poena (47:69). Split je uspio samo malo smanjiti zaostatak do kraja i poraženi su sa 76:89.

Onuaku je vodio goste do trijufa sa 23 poena, 11 skokova i tri asistencije, a Mavra i Carter dodali su po 13 poena. U poraženojekipi najefikasniji bili su Vranković i Ukić sa po 13 poena. Naš Čampara proveo je na terenu skoro 13 minuta i ubacio sedam poena.