Za historiju: Joan Mir šampion Moto GP-a, Franco Morbidelli slavio u Valensiji

Vozač Suzukija Joan Mir osvojio je titulu prvaka u Moto GP-u nakon što je završio na sedmom mjestu u Velikoj nagradi Valensije.

Miru je za titulu bilo dovoljno mjesto koje je zauzeo, što mu je prva titula u kraljevskoj klasi, ali je šampion bio i u Moto3 kategoriji 2017. godine. Mladi Španac je tako naslijedio Marca Marqueza na pobjedničkom tronu u šampionatu i postao je prvi vozač Suzukija sa trofejem nakon čak 20 godina.

Kada je sama trka u pitanju, pobjednik je Franco Morbidelli, koji je 93 hiljaditinke bio ispred Jacka Millera, dok je na trećem mjestu bio KTM-ov Pol Espargaro.

Moto GP šampionat završava se naredne nedjelje trkom za Veliku nagradu Portugala na stazi Algarve.