West Ham nanio prvi poraz Liverpoolu ove sezone, Moyes konačno pobijedio Kloppa

West Ham je u 11. kolu Premiershipa nanio prvi poraz Liverpoolu ove sezone u svim takmičenjima. Završilo je 3:2, a utakmica je od prve do zadnje minute bila vrlo uzbudljiva. Obilježile su je velike greške Liverpoolovog vratara Alissona Beckera.

West Ham je poveo već u četvrtoj minuti autogolom Alissona. Fornals je iz kornera gađao gol, Liverpoolov vratar nije uspio dobro reagirati u gužvi i samo je proslijedio loptu u mrežu. Tražili su Klopp i Liverpoolovi igrači prekršaj na svom vrataru, VAR je pregledavao snimku, no odluka sudije Craiga Pawsona na kraju nije promijenjena. Liverpool je odgovorio u 41. minuti. Alexander-Arnold izvrsno je izveo slobodan udarac i neodbranjivo pogodio za 1:1.

Ekipa David Moyesa u vodstvo se vratila u 67. minuti. Bowen je sjajno povukao kontru i izbacio Fornalsa oči u oči s Alissonom. Nije Španac najbolje šutirao, Brazilac je bio na lopti, no ipak mu se izmigoljila i ušla u gol. Samo sedam minuta kasnije već je bilo 3:1, Liverpoolov golman ponovo je zaplivao kod kornera, a kaznio ga je Kurt Zouma. Divock Origi uspio je vratiti Liverpool u utakmicu u 83. minuti, ali West Ham je uspio sačuvati tri boda.

Moyes je tako prvi put u trenerskoj karijeri svladao Kloppa, a West Ham je preskočio Liverpool na tabeli te je sada treći s bodom više od današnjeg protivnika.