Werder ostao u Bundesligi: Golovi u gostima protiv Heidenheima sačuvali Zelene u eliti

Fudbaleri Werdera izborili su opstanak u Bundesligi nakon što su u revanš meču doigravanja kao gosti remizirali protiv Heidenheima 2:2.

Prvi meč u Bremenu okončan je bez pogodaka, pa su Zeleni uspjeli da sačuvaju status bundesligaša zahvaljujući golovima u gostima.

Nevjerovatan autogol Theuerkaufa u 3. minuti donio je prednost Werderu 0:1, a iako je Heidenheim izjednačio na 1:1 preko Kleindiensta pet minuta prije kraja – to im ipak nije bilo dovoljno.

U posljednjim trenucima utakmice viđena su još dva gola. Augustinsson je kaznio lošu reakciju odbrane domaćina i drugim golom donio je vodstvo Werderu 1:2, a u 96. minuti Kleindienst je iz penala postavio konačnih 2:2.

Tako će slavni klub iz Bremena i naredne sezone igrati u društvu najboljih, a ranije su u Bundesligu ušli Arminia Bielefeld i Stuttgart.