Wawrinka opet siguran, Strycova napravila veliko iznenađenje

Stanislas Wawrinka upisao je novi trijumf bez izgubljenog seta. Ovaj put je bio bolji od Čeha Lukasa Rosola sa 3:0 (6:2, 6:3, 7:4(3)). U najinteresantnijem meču večeri John Isner je uspio doći do pobjede protiv Feliciana Lopeza. Iako je Španac uspio dobiti prvi set u tie breaku, Isner je u ostatku meča bio mnogo bolji protivnik i slavo sa 3:1 u setovima.

Viktor Troicki nije uspio “otkinuti” ni jedan set protiv Kanađanina Miloša Raonića, dok je Andrey Kuznetsov sablado Dudija Selu sa 3:1. David Ferrer bio je ubjedljiv ptotiv Steva Johnsona sa 3:0, a istim rezultatom je i Gael Monfils savladao sunarodnjaka Stephana Roberta i plasirao se u četvrto kolo prvog Grand Slam turnira ove godine.

Garbine Muguruza Blanco ispala je već u trećem kolu Australian Opena. Treća nositeljica turnira je u dva seta ubjedljivo poražena od strane češke teniserke Barbore Strycove, rezultatom 2:0 (6:3, 6:2). Čehinja je u oba seta odmah na početku pravila brejk, te sasvim zasluženo došla do velike pobjede.

Johana Konta je bila bolja od Denise Alertova sa 2:0, baš kao i Annicka Beck protiv sunarodnjakinje Laure Siegmund, te Ekaterina Makarova protiv češke teniserke Karoline Pliskove. Viktoria Azarenka je bila sigurna protiv Naomi Osake također sa 2:0, baš kao i Angeliuque Kerber u meču protiv Madison Brengle.