Vrančić zaigrao u nastavku: Norwich broji posljednje dane u Premier ligi, Brightonu bodovi

Ekipa Brightona slavila je rezultatom 1:0 u 33. kolu na gostovanju Norwichu i tako su Galebovi, gotovo pa sigurno, izbjegli ispadanje iz Premier lige.

Nakon trijumfa na Carrow Roadu, Brighton je devet bodova iznad zone ispadanja i za Galebove više nema briga oko opstanka, što je odličan rezultat.

To se ne može reći za Norwich koji broji svoje posljednje mečeve u Premier ligi, pošto će, vrlo vjerovatno, igrati u Championshipu naredne sezone.

Jedini gol na utakmici postigao je Leandro Trossard u 25. minuti susreta nakon što je ispratio odličan prizeman centaršut Aarona Mooya.

Bosanskohercegovački fudbaler Mario Vrančić ušao je u igru u posljednjih 15 minuta susreta, ali to nije bilo dovoljno da pokaže nešto više.