Vrančić s Norwichom izbacio Tottenham iz FA kupa, Leicester i Manchester City prošli dalje

Odigrane su večeras tri utakmice osmine finala FA kupa, a Mario Vrančić je sa Norwichom izbacio Tottenham nakon penala, dok su dalje prošli Lecester i Manchester City.

Regularni dio utakmice Tottenhama i Norwicha završio je 1:1. Jan Vertonghen je u 13. minuti doveo Spurse u prednost, a Josip Drmić je izjendačio u 78. minuti.

Vrančić je igrao do 67. minute, a u 58. je imao dobru priliku iz slobodnjaka.

Nakon što nije bilo pogodaka u produžecima, uslijedilo je izvođenje penala, a Tottenham je promašio tri udarca sa 11 metara /Lamela, Parrott i Fernandes), tako da su Kanarinci bili bolji sa 3:2.

Ranije su minmalne pobjede ostvarili Manchester City i Leicester. Građani su na gostovanju savladali Sheffield Wednesday pogotkom Aguera u 53. minuti, dok je Lisicama domaći trijumf protiv Birminghama donio Pereira u 82. minuti.