Vrabac sa Krkom slavio trijumf, vrlo dobar nastup Matkovića u poraženom sastavu

U 20. kolu ABA lige Krka je u zanimljivom meču slavila protiv Mege rezultatom 76:71.

Krka je u Novom Mestu dočekala favorizovanu Megu i srbijanskog rivala danas je uspjela iznenaditi odličnom igrom, posebno u odbrani.

Od starta su Slovenci preuzeli rezultatsku prednost, ali ona niti u jednom trentuku nije sugerisala da su stvari gotove. Tako je i bilo, pa se u nastavku meča Mega vraća i dovodi meč u uzbudljivu završnicu.

Ipak, tu su sretniji i spretniji bili košarkaši Krke koji upisuju trijumf u večerašnjem okršaju.

Adin Vrabac je u pobjedničkom timu odigrao nešto više od 10 minuta i postigao je dva poena i dodao tri skoka. S druge strane, bivši mladi reprezentativac BiH, Karlo Matković, bio je veoma dobar i postigao je devet poena uz sedam skokova.

Kada su u pitanju najefikasniji igrači, u poraženom timu čak 31 poen upisao je Filip Petrušev, ali ni to nije bilo dovoljno da se izbjegne poraz. U redovima Krke najefikasniji su bili Milan Milovanović sa 16 i Roderick Camphor sa 15 poena.