Vogošća predvođena Hrbatom i Memićem savladala tuzlansku Slobodu

Posljednji meč 23. kola rukometne Premijer lige BiH odigran je večeras u Vogošći, gdje je istoimeni domaćin sa 31:28 savladao ekipu Slobode iz Tuzle.

Viđen je prilično izjednačen susret dvije ekipe, a prvu ozbiljniju prednost Vogošća pravi u finišu prvog poluvremena kada pravi seriju 5-1 i na odmor odlazi s prednošću od 15:11.

U nastavku je domaćin održavao tu prednost i uspio prilično sigurnom igrom stići do trijumfa od 31:28.

Domaće su do pobjede golovima nosili Adis Hrbat sa 9 i Elis Memić sa 8, dok je na golu sjajan bio Damir Efendić sa ukupno 10 odbrana. Kod gostiju iz Tuzle istakli su se Adnan Tufekčić sa 7 i Alen Ovčina sa 6 pogodaka.