Vitalan trijumf: Prva pobjeda Kayserija sa Prosinečkim na klupi, Mešanoviću 85 minuta

Fudbaleri Kayserispora, kojeg s klupe vodi Robert Prosinečki, ostvarili su prvi trijumf otkako je bivši selektor Zmajeva došao na to mjesto, slavivši na gostovanju Denizlisporu rezultatom 1:0.

Kayseri će i nakon 22. kola turske Superlige biti na posljednjem mjestu tabele, no nakon današnjeg trijumfa sa nešto boljim šansama da se izbori opstanak.

Jedini gol na utakmici viđen je 20 minuta prije kraja, kada je pogodio Rumun Cristian Sapunaru glavom nakon nešto duže akcije nakon kornera.

U gostujućem timu do 85. minute igrao je bosanskohercegovački fudbaler, Muris Mešanović, koji je tokom zime stigao u Kayseri iz Sparte Prag.