Višćin Basaksehir u polufinalu Turskog kupa, Zmaj asistent

Fudbaleri Basaksehira plasirali su se u polufinale Turskog kupa nakon što su kao gosti sa 0:2 savladali Akhisar Belediye.

Prvi meč u Istanbulu završen je rezultatom 1:1, pa su gosti u ovome susretu morali tražiti pobjedu ili remi sa više golova nego u prvoj utakmici.

U finale ih je odveo Emmanuel Adebayor pogotkom još u 24. minuti, a Batdal je u sedmoj minuti sudijske nadoknade na asistenciju Višće ovjerio trijumf 0:2, te je Basaksehir napravio još jedan veliki uspjeh plasmanom u polufinale u kojem će izvjesno igrati protiv Fenerbahcea.

Edin Višća odigrao je ponovo svih 90 minuta za svoj tim, pomogavši mu da ostvari bitnu pobjedu.

Priliku za polufinale imat će i Konyaspor za koji nastupaju bh. igrači Amir Hadžiahmetović, Deni Milošević i Riad Bajić, s obzirom da su u prvom meču odigrali bez golova protiv Sivasspora, a revanš je na programu u četvrtak.