Viole “zatrpale” mrežu Genoe, Vlahović nakon neuspješne “panenke” majstorski pogodio

Fiorentina je slavila protiv Genoe sa čak 6:0 u utakmici 22. kola italijanske Serije A, a još jednom na sebe je pažnju skrenuo sjajni Dušan Vlahović.

Nije dobro počela utakmica za Viole. U 11. minuti dosuđen je penal za Fiorentinu, a pokušaj Vlahovićeve “panenke” nije uspio. Odbranio mu je Salvatore Sirigu. Ipak, domaći su poveli u 15. minuti kada je jednu odbijenu loptu u mrežu poslao Alvaro Odriozola.

Fiora je imala još neke prilike, a onda je Giacomo Bonaventura udvostručio prednost svog tima u 34. minuti. Konačan rezultat prvog dijela postavio je Cristiano Biraghi sjajnim golom iz slobodnog udarca u 42. minuti utakmice.

Viole se nisu zaustavljale. Nakon asistencije Bonaventure, Vlahović je majstorski pogodio za 4:0. Srbijanski napadač lobovao je Sirigua. Biraghi je iz još jednom pogodio iz slobodnjaka u 69. minuti, a osam minuta poslije Lucas Torreira je postavio konačan rezultat od 6:0.