Bosanskohercegovački fudbaler Mario Vrančić pogodio je u pobjedi svog Norwicha nad Readingom rezultatom 3:2 u 38. kolu engleskog Championshipa.

Igrao se 14. minut kada su Kanarinci došli u vodstvo na svom Carrow Roadu, a strijelac gola bio je bh. fudbaler Mario Vrančić. Nakon kornera sa desne strane lopta se odbila do Vrančića koji je neometan poslao u mrežu.

Na poluvrijeme se otišlo rezultatom 3:1 za Kanarince, a u drugom dijelu Reading je uspio samo smanjiti na 3:2.

Norwich je ovom pobjedom ‘zabetonirao’ sebi mjesto na sredini tabele, pošto su sada udaljeni 20 bodova od zone ispadanja, ali i 10 od mjesta koje vode u play-off za promociju u Premier ligu.