Sjajna asistencija Miloševića u važnoj pobjedi Konyaspora, nastupio i Hadžiahmetović

Fudbaleri Konyaspora su večeras u utakmici 31. kola Superlige Turske na gostovanju savladali Alanyaspor sa 2:4.

Gledaoci su mogli uživati u sjajnoj utakmici i pravoj gollijadi, koju je započeo Papiss Cisse u 29. minuti, kada je domaće doveo u prednost.

Deset minuta poslije Konya stiže do poravnanja, a strijelac gola je bio srbijanski fudbaler Marko Jevtović.

Nije se ni stišala radost gostiju, a oni su već uspjeli doći i do preokreta. Igrala se 41. minuta, kada je reprezentativac BiH Deni Milošević sjajno uočio Jonssona i proigrao ga, a on je pogodio za 1:2.

Drugi dio utakmice bolje otvaraju domaći, koji već u 47. minuti stižu do poravnanja, a ponovo je pogodio Cisse.

Novo vodstvo Konyji donosi Sahiner u 71. minuti susreta, a priliku za igru u 87. minuti dobija i Amir Hadžiahmetović, koji je tada zamijenio baš Miloševića.

Do kraja je Konya uspjela stići do još jednog pogotka, a Hurtado je u sudijskoj nadoknadi postavio konačnih 2:4.

Konyaspor se tako vratio u trku za izlazak na evropsku scenu, a sada su na samo tri boda od petog mjesta, koje će, ukoliko Galatasaray osvoji Kup, voditi u kvalifikacije za Evropsku ligu.