Sarajevo u polufinalu Kupa prijateljstva nakon trijumfa nad gradskim rivalom (VIDEO)

Mladi fudbaleri Sarajeva slavili su protiv Željezničara rezultatom 3:1 u četvrtfinalu Kupa prijateljstva koji se igra na Zlatiboru.

Branioci titule su slavili rezultatom 3:1 u utakmici u kojoj nije nedostajalo lijepih poteza i prilika. Prvu šansu propustio je Zlatan Ramić kada je divno šutirao iz slobodnog udarca, ali lopta odlazi nedaleko od gola Sarajeva.

Bordo tim je prvu veliku priliku iskoristio. Tarik Hasančić je u 18. minuti dobio loptu sa lijeve strane, smirio je, te je lijepo poslao u mrežu Željezničara. Do kraja prvog poluvremena izdvaja se još jedan ubačaj Plavih iz slobodnjaka, ali je Sirćo boksovao loptu. To je bio rezultat prvog poluvremena.

Sarajevo bolje otvara i drugi dio. U 53. minuti Mulaosmanović koristi jednu sjajnu kontru svog tima. ‘Lažnjakom’ je prevario čuvara i niskim udarcem udvostručio prednost Sarajeva.

Ipak, Željezničar se brzo vraća u igru, također lijep gol postiže Ramić nakon što je obišao golmana Sirću i vratio svoj tim u vodstvo.

No, sedam minuta prije kraja Šuvalija postavlja konačnih 3:1 i tako je Sarajevo zabilježilo prolazak u polufinale Kupa prijateljstva gdje će igrati protiv Partizana. U nastavku pogledajte sve golove sa ove utakmice!