(VIDEO) Pogodak Vranješa odlučio: Borac došao do prve pobjede nakon povratka u Premijer ligu

Fudbaleri Borca ostvarili su prvu pobjedu u sezoni nakon što su na svom terenu sa 1:0 nadigrali Zvijezdu 09, u okviru 2. kola Premijer lige BiH.

Iako su gosti bili čak opasniji u prvom dijelu igre, Borac je uspio da povede, a taj pogodak se ispostavio odlučujućim.

Ipak, Zvijezda je prva prijetila. Nakon brze akcije u 18. minuti gostima se ukazala velika šansa. Stjepanović je bio sam ispred Lučića, ali golman Banjalučana je sjajno reagovao i spasio svoj gol.

Borac je poveo u 24. minuti. Nakon kornera slabo je reagovao golman Manojlović, a Vranješu nije bilo teško da glavom pogodi za 1:0. Mogla je Zvijezda do poravnanja u 34. minuti kada je Predragović bio u izglednoj situaciji, ali pogodio je samo vanjski dio mreže i ostalo je 1:0.

U nastavku nije bilo pravih šansi, iako su gosti pokušavali doći do boda. Najbolju šansu su imali u 87. minuti. Odličan udarac Vojinovića odbranio je Lučić i spasio je svoj tim.

Borac je tako uspio da sačuva prednost i dođe do prve pobjede nakon povratka u društvo najboljih.

Borac – Zvijezda 09 1:0 (Vranješ 24’)

Borac: Lučić, Jovanović, Crnov, Danilović, Ćosić, Dujaković, Mirić, Bosančić, Vranješ, Janičić, Vujaklija.

Zvijezda 09: Manojlović, Benović, Mehmedagić, Blagojević, Predragović, Stjepanović, Tojčić, Vojinović, Corriea, Marković.