Veteran Quagliarella presudio Fiorentini, Muriel u zadnjoj minuti donio bodove Atalanti

Fudbaleri Fiorentine nisu uspjeli da izvuku ni bod na gostovanju Sampdoriji u Đenovi pošto su u meču 22. kola Serije A poraži rezultatom 2:1.

Domaća ekipa je povela u 31. minutu golom Keite Baldea, nakon što je senegalski napadač ispratio centaršut Gastona Ramireza iz kornera i na prvoj stativi sjajno reagovao.

Vodstvo domaćina na stadionu Luigi Ferraris trajalo je svega šest minuta pošto je u 37. minutu Dušan Vlahović nastavio golgetersku seriju, srbijanski napadač je poslije slobodnog udarca Pulgara pripucao glavom nakon odbitka.

Sa ovim rezultatom se otišlo na odmor, a on je i u nastavku dugo bio na snazi, sve dok domaćin nije stigao do drugog pogotka.

Strijelac pobjedonosnog gola za Sampdoriji bio je veteran Fabio Quagliarella u 71. minutu nakon što je sa distance uputio prizeman, ali izuzetno precizan udarac.

Sampdoria je ovom pobjedom prekunula seriju od dva meča bez trijumfa, dok je Fiorentina stigla dok trećeg uzastopnog kiksa, ali je i dalje na sigurnoj distanci u odnosu na zonu ispadanja.

Fudbaleri Atalante stigli su u finišu meča do pobjede na gostovanju Cagliariju, a strijelac odlučujećeg gola bio je Luis Muriel u 90. minutu.

Gosti iz Bergama su imali terensku dominaciju na Sardiniji, ali nisu briljirali po broju prilika.

Bliži pobedi su bili domaći, koji su početkom drugog poluvremena propustili dvije ozbiljne prilike, ali je sve mogao kazniti Duvan Zapata koji je pred kraj meča pogodio prečku.

Ipak, Muriel je u posljednjem minutu regularnog dela igre sjajnim udarcem zatresao mrežu domaćih za vrijedna tri boda gostiju iz Bergama.

Atalanta se ovom pobjedom izjednačila po broju bodova sa Napolijem i Lazijom, koji imaju utakmicu manje.