Veoma važni bodovi: Werder Bremen preokretom došao do pobjede protiv Eintracht Frankfurta

Werder Bremen je došao do veoma važnih bodova u utakmici 23. kola Bundeslige, a večeras su na svom terenu nakon preokreta pobijedili Eintracht Frankfurt (2:1).

Eintracht je došao do prednosti u devetoj minuti kada je pogodio Andre Silva, a isti igrač imao je veliku šansu i u 17. minuti. Joshua Sargent je zatresao mrežu gostiju u 29. minuti, ali pogodak je poništen zbog ofsajda.

Werder Bremen je bio blizu izjednačenja u 35. minuti kada je Milot Rashica pogodio prečku. Legenda domaćih Theodor Gebre Selassie u 47. minuti poravnao je rezultat na 1:1. Već u 62. minuti Werder je došao do potpunog preokreta golom Sargenta.

Poslije intervencije VAR-a u 69. minuti poništen je pogodak Romana Schmida, a do kraja utakmice nije bilo većih šansi ni na jednoj strani, tako da su domaći uspjeli sačuvati prednost.

Ovo su bili veoma važni bodovi za Werder koji se sada nalazi osam bodova iznad opasne zone.