Veoma loša treća četvrtina presudila: Sloboda poražena na gostovanju protiv Helios Domžala

Košarkaši Slobode poraženi su na gostovanju od Helios Domžala rezultatom 91:73, u okviru 5. kola ABA 2 lige.

Tuzlaci su dobro igrali u prvom poluvremenu nakon kojeg je rezultat bio neriješen 39:39, ali su odigrali katastrofalnu treću dionicu koja je riješila sve dileme oko pobjednika.

Helios je tada otišao na prednost od 15 koševa, te je do kraja bez problema priveo usret kraju.

Domaće su do pobjede predvodili John Florveus sa 18 poena, te Krešimir Radovčić i Davor Konjević sa po 17 ubačaja. U redovima Slobode najefikasniji su bili Sani Čampara i Walter Gregg sa po 15 koševa.