Veoma dramatičan meč: Fatić se plasirao u četvrtfinale turnira u Zadru nakon velike borbe

Nerman Fatić, bosanskohercegovački teniser, u veoma dramatičnom meču savladao je Alessandra Giannessija rezultatom 2:1 (7:6(4), 5:7, 7:6(6)) te se tako plasirao u četvrtfinale Challengera u Zadru.

Viđena je velika borba u ovom meču, a dva seta su otišla u taj brejku i oba su pripala bosanskohercegovačkom teniseru, koji je na kraju izbacio petog nositelja turnira.

Meč je trajao tri sata i 11 minuta, a obilježili su ga brojni prekoreti. Napravljeno je čak 17 brejkova na ovom meču, a posebno je uzbudljivo bilo u trećem setu.

U 11. gemu trećeg seta Fatić je napravio brejk, a zatim je na svoj servis imao dvije meč lopte koje nije iskoristio i otišlo se u taj brejk, u kojem je sa 4:0 poveo italijanski teniser.

Fatić je u tajbrejku odlučujućeg seta spasio jednu meč loptu, a zatim je svoju prvu iskoristio i tako došao do velike pobjede nad 169. teniserom svijeta.

Bh. tenisera, koji je 381. na ATP listi, čeka veoma težak zadatak u četvrtfinalu, a protivnik će mu biti Indijac Sumit Nagal.