Veliko iznenađenje u grupi Zmajića: Autsajder uzeo bod, minimalac Italije protiv komšija

Odigrana su još dva susreta kvalifikacija za Evropsko prvenstvo za igrače do 21 godine, a u grupi u kojoj se nalazi i mlada reprezentacija BiH.

Viđeno je jedno veliko iznenađenje, pošto je Luksemburg otkinuo bod Irskoj, protiv koje su Zmajići prije neki dan glatko izgubili s 0:2 u Zenici.

Meč je odigran u Luksemburgu, a Irska je ispustila trijumf u finišu pošto je od 70. minute vodila golom Whelana, a bod domaćinu donosi Kuete Nsidjine u 84. minuti iz penala. Treba napomenuti i da je Irska promašila penal u prvom poluvremenu.

U drugom meču je Italija s minimalnih 1:0 savladala Crnu Goru, a gol odluke postigao je Colombo u 53. minuti.

Luksemburg je uprkos bodu i dalje na posljednjem mjestu, iza Zmajića, a Italija je druga sa šest bodova. Prva je Švedska sa 7, treća Irska sa 4, a isto toliko ima i Crna Gora. BiH je na samo dva boda…