Veliki spektakl prije finala Wimbledona: Očekuje nas 40. “Fedal” u historiji

Očekuje nas veliki spektakl prije finala Wimbledona, jer će se u polufinalu ovog Grand Slama sastati Roger Federer i Rafael Nadal, tako da nas očekuje 40. "Fedal", kako se popularno naziva duel dvojice velikana.

Očekuje nas veliki spektakl prije finala Wimbledona, jer će se u polufinalu ovog Grand Slama sastati Roger Federer i Rafael Nadal, tako da nas očekuje 40. “Fedal”, kako se popularno naziva duel dvojice velikana.

Federer je pobijedio Keija Nishikorija sa 3:1 (4:6, 6:1, 6:4, 6:4). Švicarac je izgubio prvi set, ali u nastavku nije imao problema i lako je okrenuo rezultat i na kraju slavio pobjedu za plasman u polufinale Wimbledona.

Problema nije imao ni Rafael Nadal protiv Sama Querryja, kojeg je pobijedio sa 3:0 (7:5, 6:2, 6:2). Španac je samo prvi set malo teže dobio, jer je Querry vratio brejk u desetom gemu, ali odmah u narednom Rafa mu je ponovo oduzeo servis i zatim odservirao sa 7:5. Naredna dva seta lagano je odradio.

U međusobnim duelima za sada Nadal vodi 24:15.

Drugi polufinalni par činit će Roberto Bautista Agut i Novak Đoković. Bautista Agut plasirao se u svoje prvo Grand Slam finale pobjedom nad Argentincem Guidom Pellom 7:5, 6:4, 3:6, 6:3 po setovima.

Protivnik 31-godišnjem Španjolcu u polufinalu bit će Novak Đoković, četverostruki pobjednik Wimbleonda, koji se lako obračunao s Belgijcem Davidom Goffinom. Za manje od dva sata igre bilo je 6:4, 6:0, 6:2 za Đokovića.