Veliki korak ka Ligi prvaka: Napoli veoma ubjedljiv na domaćem terenu protiv Udinesea

Napoli je ostvario veoma ubjedljivu pobjedu na svom terenu protiv Udinesea u utakmici 36. kola italijanske Serije A (5:1), tako da su Napolitanci napravili veliki korak ka plasmanu u Ligu prvaka.

Nakon što je Napoli propustio nekoliko dobrih šansi, Piotr Zielinski je u 28. minuti pogodio za 1:0. Samo tri minute poslije Fabian Ruiz je udvostručio prednost domaćih.

U finišu prvog dijela utakmice, tačnije u 41. minuti Stefano Okaka je smanjio na 2:1. Napoli je nastavio dominaciju u drugom dijelu. Prvo je Hirving Lozano povisio na 3:1 u 57. minuti, a desetak minuta poslije Giovanni Di Lorenzo je pogodio za 4:1.

Lorenzo Insigne je bio blizu pogotka u 78. minuti, no njegov udarac zaustavila je prečka. Ipak, do kraja uspio je postići gol. U prvoj minuti sudijske nadoknade postavio je konačan rezultat 5:1.