Veliki korak Intera ka Scudettu: Nerazzurri na krilima Sancheza na plus šest od Milana

Fudbaleri Intera upisali su novi trijumf, jako bitan u borbi za titulu, rezultatom 2:1 na gostovanju Parmi.

Nakon ‘kiksa’ Milana protiv Udinesea sinoć, Inter je imao priliku da pobjegne rivalu na šest bodova, što se na kraju i desilo.

Ipak, Nerazzurrima nije bilo lako večeras. Na odmor se otišlo bez golova, uprkos inicijativi gostiju i nekolicini dobrih prilika.

Pobjedu je Interu donio Alexis Sanchez. Čileanac je u rasponu od osam minuta, od 54. do 62., pogodio dva puta i to oba na asistenciju Romelua Lukakua, za sigurno vodstvo.

Parma se u 71. minuti vratila u igru golom Hernanija, ali do poravnanja nije mogla, tako da je Inter upisao velika tri boda.