Veliki italijanski derbi bez pobjednika: Juventus i Milan podijelili bodove u Torinu

Veliki italijanski derbi između Juventusa i Milana u Torinu završen je bez pobjednika (1:1), a odigran je u okviru četvrtog kola italijanske Serije A.

Već u četvrtoj minuti Stara dama je došla do prednosti od 1:0, a strijelac je bio Alvaro Morata. U nastavku prvog poluvremena nije bilo nekih velikih šansi, te se do odmora rezultat nije mijenjao.

Čekalo se dugo na velike šanse i u drugom dijelu, a onda je u 73. minuti Ante Rebić pogodio za izjednačenje. Isti igrač malo nakon pogotka imao je još jednu dobru šansu.

Milan je mogao doći i do sva tri boda u Torinu. Pierre Kalulu se našao u velikoj prilici u 86. minuti, no Wojciech Szczesny mu je odbranio udarac i ostalo je 1:1.