Veliki derbi PSV-a i Basela donio nezapamćenu dramu i preokrete, Sutjeska minimalno poražena kući

Uzbudljivim utakmicama u Ajndhovenu i Nikšiću okončan je današnji program drugog pretkola kvalifikacija Lige prvaka, a neki timovi su ostvarili značajnu prednost pred revanš.

Fantastičan meč gledali smo na Phillips stadionu gdje je PSV dočekao Basel i slavio rezultatom 3:2. Meč je obilovao preokretima i donio je pravu dramu u finišu.

Bruma je već u 14. minuti oveo domaćina u vodstvo, ali su Švicarci do odlaska na odmor poravnali rezultat, u posljednjoj minuti pogodio je Albian Ajeti.

Potpuni preokret zabilježen je u 79. minuti kada je Omar Alderete pogodio nakon kornera i doveo Basel u vodstvo, ali smo vidjeli nezapamćeno ludu završnicu.

U posljednjoj minuti regularnog dijela gre Sam Lammers poravnava rezultat, da bi u trećoj minuti nadoknade petom pogodio Donyell Malen za trijumf PSV-a i kakvu-takvu prednost pred revanš.

Kopenhagen je zakoračio u treće pretkolo pobjedom na gostovanju The New Saintsima na Velsu, pobjedom od 2:0. Golove su postigli Pieros Sotiriou u 18., te Robert Skov u 61. minuti igre.

Minimalnu, ali vrijednu pobjedu upisao je ciparski APOEL na gostovanju kod Sutjeske u Nikšiću rezultatom 1:0. Jedini pogodak na utakmici postigao je Tomas De Vincenti u finišu prvog dijela sa bijele tačke.

Od prve minute susreta za Nikšićane su igrala trojica bivših fudbalera FK Sarajevo, Damir Kojašević, Aleksandar Šofranac i Marko Ćetković.