Velika pobjeda Širokog: Tim sa Pecare na krilima Filipovića i braće Drežnjak iznenadio Rogašku

Košarkaši Širokog savladali su kao gosti slovenskog predstavnika Rogašku rezultatom 74:79, u okviru 2. kola ABA 2 lige.

Tim sa Pecare je sjajno ušao u meč i nakon prvih 10 minuta igre vodio je sa 15:24. Ipak, domaća ekipa je do poluvremena preokrenula rezultat i na odmor je otišla sa prednošću 40:37.

Široki je dobro parirao Rogaškoj i praktično do samog finiša utakmice držao je priključak, a takvu situaciju su iskoristili i u posljednjoj minuti naapravili su preokret. Goran Filipović i Dario Drežnjak su u ključnim trenucima pogađali i tim sa Pecare je u neizvjesnoj završnici slavio sa 74:79.

Filipović je bio najefikasniji u redovima bh. prvaka sa 18 poena, Mateo Drežnjak je dodao 15, a Dario Drežnjak je ubacio 11 koševa. Kod domaćina najbolji je bio Tadej Ferme sa 20 poena, a Ivan Miličević je postigao 19.