Velika pobjeda beogradskog tima: Zvezda nanijela prvi domaći poraz Olympiakosu u Euroligi

Košarkaši Crvene zvezde su u 23. kolu Eurolige uspjeli da dođu do velike pobjede na gostovanju Olympiakosu u Pireju. Bilo je 72:76.

Tako je beogradski tim nanio Olympiakosu prvi domaći poraz ove sezone u Euroligi, a to je i prvi put da Zvezda slavi u dvorani Mira i prijateljstva.

Gledali smo veliku borbu ovih rivala od samog početka, a Zvezda je na poluvrijeme otišla s minimalnim vodstvom od 36:37.

I u nastavku utakmice je Zvezda uglavnom vodila, a serijom 8-1 u drugoj polovini posljednje dionice Olympiakos se vraća u igru i smanjuje na 65:66.

Aaron White je nakon toga održavao Zvezdu u vodstvu, a nakon pogotka Luke Mitrovića Zvezda ide na +5 (67:72). Sijevnula je nakon promašaja Vezenkova za tri kontra gostiju koji odlaze na sedam razlike, što je na 40 sekundi do kraja bilo nedostižno za Bartzokasev tim.

Završilo je 72:76, a prvo ime susreta bio je Vezenkov s 20 poena i 8 skokova, a u redovima Zvezde najefikasniji je bio Dobrić sa 14 ubačaja.