Velika blamaža Podgoričana: Budućnost se sa gol-razlikom 1:13 oprostila od Evrope

Budućnost je doživjela debakl na Farskim Ostrvima protiv Torshavna (4:0), ali i večeras su poraženi u revanšu drugog pretkola Konferencijske lige u Podgorici (0:2).

Prednost gostima donijela je polukontra u 39. minutu i udarac Mohra sa desnog boka na proigravanje Dahla, a kraj evropskog puta za šampiona Crne Gore ovjerio je Johansen u 73. minutu sa bijele tačke.

Budućnost je evropski put počela u kvalifikacijama za Ligu prvaka protiv Helsinkija, ali su Finci pobjedama 3:1 i 4:0 eliminisali Podgoričane. Novi debakl Crnogorci su pretrpjeli i u Konferencijskoj ligi i od Evrope se oprostili uz gol razliku 1:13.

U treće pretkolo Konferencijske lige večeras je osigurala albanska Teuta savladavši Inter u Andori sa 0:3 nakon produžetaka (prva utakmica 2:0 za Inter), te malteški Hibernians slavivši protiv Falgorea iz San Marina sa 4:2, čime su potvrdili trijumf iz prvog susreta od 3:1.