Velež gostovao u Hrvatskoj: Rođeni nakon nevjerovatnog preokreta slavili protiv Neretve

Mostarski Velež je danas u hrvatskom Metkoviću odigrao prijateljsku utakmicu protiv domaće Neretve i slavio nakon velikog preokreta.

Veležu je prave glavobolje u uvodnim minutama zadavao njihov bivši igrač Adel Ajkunić, koji je hrvatskog trećeligaša doveo u vodstvo u 15. minuti, a nedugo zatim svojim drugim golom udvostručio prednost Neretve.

Rođeni se zatim uspijevaju nametnuti, a u finišu poluvremena smanjuju na 2:1. Tada je strijelac bio Samardžić, koji je najavio bolju igru Mostaraca.

Već u drugoj minuti nastavka Obren Cvijanović donosi poravnanje Rođenima, a Samardžić svojim drugim golom na utakmici u 62. minuti kreira veliki preokret (2:3).

Do kraja nije bilo promjene rezultata, pa je Velež slavio.

Velež je meč počeo u sljedećem sastavu: Bogdanović – Skoko, Mrgan, Marquez, Kuduzović – Zvizdić, Osmić, Dudić – Cvijanović, Samardžić – Beriša.

Drugo poluvrijeme su zaigrali sljedeći igrači: Bogdanović – Alikadić, Demić, Marquez, Kuduzović – Alagić, Osmić, Mandžuka – Cvijanović, Samardžić – Beriša.

Velež u subotu u Vrapčićima u 15. kolu Premijer lige BiH dočekuje tuzlansku Slobodu.