Večer u znaku Salaha: Liverpool se lako obračunao sa Brightonom

U utakmici koja je praktično nebitna za Liverpool ekipa Jurgena Kloppa je slavila protiv Brightona u gostima sa 1:3.

Već nakon 10 minuta je pisalo 0:2 na semaforu u susretu 34. kola Premiershipa.

Mohamed Salah je doveo Liverpool u prednost već u 6. minutu, previše su se igrali domaći fudbaleri, Keita je oduzeo loptu i dodao Egipćaninu koji je lagano savladao protivničkog golmana.

Dva minuta kasnije novi gol u mreži Brightona, Salah ostavlja loptu Jordanu Hendersonu koji sjajnim udarcem lijevom nogom pogađa ugao.

Pred odlazak na odmor domaći uspjevaju da smanje rezultat, Lamptey je odlično centrirao, a Trossard je sjajno uhvatio poluvolej za 1:2.

U 76. minutu nešto što ne viđamo često, skoro nikad. Robertson izvodi korner, a Salah je glavom uspio da sprovede loptu u mrežu za konačnih 1:3.