Već je jasno, Liverpool je dobio ogromno pojačanje: Thiagu poluvrijeme dovoljno da pokaže klasu

Novi fudbaler Liverpoola, Thiago Alcantara, debitovao je u dresu Redsa i odmah pokazao kakvo će pojačanje biti.

Doskorašnja zvijezda Bayerna, a sada novi fudbaler Liverpoola, imao je priliku da debituje u dresu Redsa u velikom derbiju protiv Chelseaja i pobjedi svog tima rezultatom 2:0.

Thiago je odmah pokazao kakvo će biti pojačanje. Ušao je na poluvremenu i unio dodatnu dozu sigurnosti u vezni red, a vrlo brzo Liverpool je postigao dva gola.

No, ono što je engleskim novinarima odmah zapalo za oko, jeste statistički podatak da je Alcantara upisao više tačnih dodavanja za 45 minuta, nego bilo koji od igrača Chelseaja koji su igrali cijeli meč.

Nema sumnje da će Thiago biti veliko pojačanje za već vrlo snažni tim Liverpoola koji i na startu nove sezone djeluje kao vrlo ozbiljan kandidat za titulu u Premier ligi.