Važne pobjede Sloge i Orašja u borbi za vrh, u Tešnju pokazan rekordan broj kartona

Kompletirano je 13. kolo Prve nogometne lige Federacije Bosne i Hercegovine, a do pobjeda su stigli Sloga i Čapljina.

Sloga je na svom terenu nadigrala Čapljinu sa 2:1, a stijelci su bili Ibrahimović u 25. i Vukmirović u 59. minuti, dok je za goste pogodio Leko još u prvom poluvremenu u 38. minuti.

Do važne pobjede stiglo je i Orašje na gostovanju protiv TOŠK-a rezultatom 0:2, a strijelci su bili Vidović i Živković.

Ovaj meč obilježio je i veliki broj kartona – čak 14 žutih i jedan crveni koji je pokazan domaćem fudbaleru Hasanbašiću na startu drugog dijela.