Važna pobjeda: Baždarević s Parisom pobjegao iz opasne zone, priliku nije dobio bh. napadač

Paris je u 15. kolu francuske Ligue 2 ostvario veoma važnu pobjedu protiv Auxerrea rezultatom 2:0 i sa nova tri boda ekipa bosanskohercegovačkog stručnjaka Mehmeda Baždarevića pobjegla je iz opasne zone.

U prvom poluvremenu viđen je podjednak omjer snaga te su mreže mirovale, a u nastavku domaći su postigli dva gola. Prvo je Armand u 61. minuti pogodio za 1:0, a zatim je Saad udvostručio prednost u 66. minuti i tako je ostalo do kraja susreta.

Marko Maletić, bivši mladi reprezentativac Bosne i Hercegovine, bio je na klupi za rezervne igrače, ali u ovom susretu Baždarević mu nije dao priliku za igru.

Ovo je bila treća uzastopna pobjeda za Paris, a druga u Ligue 1. Tim našeg stručnjaka iskoristio je poraz Chateaourouxa i remi Le Mansa, te je sa ovom pobjedom pobjegao iz opasne zone sa 15 bodova iz dosadašnjih isto toliko utakmica.