Vardy je tragičar: Burnley preokretom do trijumfa nad Leicesterom

Fudbaleri Burnleya su nakon preokreta slavili na svom stadionu protiv Leicestera rezultatom 2:1.

Gosti dolaze do prednosti u 33. minutu, sjajan prodor Barnesa i odlična egzekucija, Pope je bio savladan.

Otišlo se na odmor sa 0:1, imao je Praet priliku na startu drugog dijela da duplira prednost Lisica, ali je Pope odlično intervenisao.

A onda, 56. minutu, Chris Wood trese mrežu Leicestera nakon gužve u kaznenom prostoru, 1:1.

Ipak, već u 68. minutu velika šansa za Leicester da dođe do nove prednosti, Mee je oborio Barnesa, sudija Taylor je pokazao na kreč, VAR je potvrdio njegovu odluku i Vardy je uzeo loptu u ruke.

Ipak, najbolji strijelac Premiershipa nije uspio popraviti svoj golgeterski učinak, Pope ga je pročitao i odlično odbranio njegov pokušaj sa bijele tačke, nije bilo promjene rezultata.

Kazna je stigla 11 minuta kasnije, Ashley Westwood je bio strijelac. Loša reakcija odbrane gostiju, lopta je došla do veziste Burnleya, koji sa ivice kaznenog prostora preciznim udarcem preokreće rezultat.

Napadao je zatim Leicester svim silama u nastavku, ali je danas veoma raspoloženi Pope ostao nesavaldan, Burnley je upisao trijumf.

Leicester je ostao treći sa 45 bodova, tri manje od Cityja i čak 16 od Liverpoola. Ekipa Jurgena Kloppa ima i dva meča manje od ove dvije ekipe, pa bi mogla pobjeći najbližem rivalu na 19 bodova, Leicesteru na čak 22.