Vardar i drugi put dobio Fener za veliku senzaciju, Kerlina Suduva nije mogla do iznenađenja

U terminu od 19:30 sati odigrane su dvije revanš utakmice Evropske lige. Vardar je i na gostovanju savladao Fenerbahče (1:2) i tako napravio veliku senzaciju plasiravši se u grupnu fazu. Suduva Semira Kerle nije imala snage za novo iznenađenje. Odigrali su bez golova protiv Ludogoretsa i ispali.

Vardar je imao prednost od dva gola iz prve utakmice, a makedonski klub večeras je slavio i u Turskoj. Nakon što su mreže mirovale u prvom dijelu utakmice, Roman Neustadter je doveo turski tim u prednost u 61. minuti.

Ipak, uslijedio je preokret. Jaba Jigauri je pogodio za 1:1 u 68. minuti, da bi u drugoj minuti sudijske nadoknade Nikola Gligorov pogodio za konačnih 1:2. U 84. minuti u igru je ušao miljenik navijača Sarajeva, Damir Kojašević, a u prvom meču igrao je za Vardar od prve minute.

Suduva je odigrala bez golova protiv Ludogoretsa na domaćem terenu. Ispali su zbog poraza u prvoj utakmici od 2:0. Večeras je svih 90 minuta odigrao Kerla, a zaradio je i žuti karton.