Valencia nakon preokreta slavila u gradskom derbiju, Villarealu samo bod protiv novajlije

Večeras su odigrane još dvije utakmice 1. kola nove sezone španske La Lige, a u centru pažnje je bio gradski derbi Valencije i Levantea.

U veoma zanimljivoj utakmici do pobjede su stigli Šišmiši, koji su slavili rezultatom 4:2 nakon sjajnog preokreta.

Poveo je Levante već u 1. minutio preko Moralesa, ali Gabriel u 12. donosi poravnanje Valenciji. Do kraja poluvremena viđena su još dva gola – po jedan na obje strane.

Prvo je Morales drugim golom vratio Levanteu prednost, ali Gomez u 39. minuti donosi i novo poravnanje Valenciji.

U nastavku Šišmiši uspijevaju stići do preokreta, a heroj domaćih je bio Vallejo koji u 75. minuti pogađa za 3:2, a u samom finišu i za konačnih 4:2.

Villareal je nešto ranije odigrao svoj meč, a na domaćem terenu je uspio osvojiti samo bod protiv novajlije u ligi Huesce. Završeno je 1:1. Huescu je u vodstvo doveo Maffeo, a Žutoj podmornici bod donosi Moreno s penala.