Vahin Maroko remizirao i osvojio prvo mjesto u grupi, Komorska Ostrva šokirala Ganu

Reprezentacija Maroka, koju s klupe vodi naš Vahid Halilhodžić, remizirala je s Gabonom u susretu trećeg kola grupne faze Afričkog kupa nacija i s prvog mjesta grupe C plasirala se u osminu finala.

Susret je okonačn rezultatom 2:2 i bio je itekako zanimljiv. Gabon je poveo u 21. minuti nakon što Allevinah iskoristio veliku grešku odbrane Maroka i poentirao.

Halilhodžićevi izabranici su dugo vršili pritisak, da bi Sofiane Boufal izjednačio s bijele tačke u 74. minuti. Nad istim igračem je i napravljen jedanaesterac.

Zatim je uslijedio buran finiš. Boupendza je u 81. minuti donio Gabonu novo vodstvo, ali samo tri minute kasnije Hakimi je izjednačio na 2:2 fantastičnim pogotkom iz slobodnog udarca. Do kraja se rezultat više nije mijenjao.

U drugom meču iste grupe fudbaleri Komorskih Ostvra kreirali su prvorazredno iznenađenje. Savladali su Ganu sa 3:2 i tako eliminisali jednog od pretendenata na titulu.

Autsajder je vodio 2:0 golovima Bena i Mognija, da bi Gana izjednačila Boakyjea i Djikua. Prethodno je jedan od najboljih ganskih nogometaša Andre Ayew dobio crveni karton, u 25. minuti.

Komorska Ostrva do gola za historijsku pobjedu dolaze pet minuta prije kraja, strijelac je ponovo bio Mogni.

Maroko kao prvoplasirani tim grupe C ide u drugi krug, sa sedam bodova. Drugi je Gabon s pet, treća su Komorska Ostrva s tri, a Gana zadnja u grupi sa samo jednim bodom.