Uzbudljiv meč i tri gola u 45 minuta: Sarajevo vodi nakon prvog poluvremena na Tušnju

Fudbaleri Sarajeva vode nakon prvog poluvremenu susreta protiv Slobode na Tušnju.

Od samog starta meča igra se otvoreno, nekoliko prilika stvorile su obje ekipe. No, terensku inicijativu imaju gosti, koji su i došli do vodstva u 27. minuti.

Strijelac je Matthias Fanimo, koji je u trku prošao kroz samu sredinu terena pored nekoliko domaćih nogometaša i istrčao pred Golubovića kojeg je rutinski savladao za 1:0.

Sloboda je izjednačila u 43. minuti. Bizarna situacija – iz prekida ubacio Predragović, Džafić istrčao, ali nije uhvatio loptu, što je iskoristio Jusić koji je prebacio loptu iza sebe i postigao pogodak za egal

Međutim, prvak je brzo uzvratio. Ahmetović se odlično snašao u šesnaestercu domaćih nakon jednog centaršuta i doveo bordo tim u novo vodstvo za 1:2 na poluvremenu.