Uz sjajne partije Fernandesa i Greenwooda: United slavio na gostovanju kod Brightona

Manchester United je lagano slavio na gostovanju kod Brightona u 32. kolu Premiershipa, a krajnji rezultat bio je 0:3.

Sjajan meč je odigrao Unitedov tinejdžer Mason Greenwood, koji se od prve minute našao na terenu, a već je u 16. minuti postigao pogodak za vodstvo Solskjaerovog tima od 0:1.

U 29. minuti je kombinovao dvojac Đavola iz veznog reda. Pogba je asistirao a fenomenalni Bruno Fernandes povisio na 0:2.

Konačnih 0:3 na asistenciju Greenwooda postavlja Fernandes, koji postiže svoj drugi gol na utakmici i potvrđuje da je najboljih fudbaler ovog tima.

United je tako napravio skok na petu poziciju i ima 52 boda, dok je Brighton 15. sa 33.