Utakmica bez rezultatskog značaja: Ings i Adams vodili Southampton do pobjede protiv Crystal Palacea

Utakmicu bez rezultatskog značaja odigrali su Southampton i Crystal Palace, a domaći su slavili u ovom meču 35. kola Premier lige rezultatom 3:1.

Već u drugoj minuti utakmice Christian Benteke je doveo goste u prednost od 0:1. Ipak, Danny Ings je u 19. minuti poravnao rezultat. U finišu prvog dijela Luka Milivojević nije realizovao penal za Crystal Palace.

Poslije samo tri minute igre u drugom poluvremenu Che Adams je doveo Southampton u prednost. Adams je u 75. minuti asistirao Ingsu za njegov drugi pogodak, kojim je postavio konačan rezultat utakmice – 3:1.