Uspješna “generalka” za Zeničane pred start sezone: Olimpik pao na Bilinom polju

Čelik je danas na svom Bilinom polju odigrao i posljednju provjeru pred start nove sezone Premijer lige, a u "generalci" mu je gostovao sarajevski Olimpik.

Čelik je danas na svom Bilinom polju odigrao i posljednju provjeru pred start nove sezone Premijer lige, a u “generalci” mu je gostovao sarajevski Olimpik.

Član Prve lige FBiH je sasvim dostojan protivnik i dosta jaka provjera za Zeničane, koji su u ovom susretu slavili sa sigurnih 2:0.

U vodstvo je Čelik doveo Tarik Isić nakon asistencije Nermina Jamaka u 23. minuti. Jamak je ubacio iz kornera, a Isić loptu poslao u mrežu Vukova.

Konačnih 2:0 je postavljeno u finišu prvog poluvremena. Tada je u kaznenom prostoru srušen Huseinbašić, a Dedić je pogodio s bijele tačke i udvostručio vodstvo Čelika.

Treba napomenuti da je svoje šanse prije toga imao i Olimpik, ali je izostala realizacija.

Baš kao i u nastavku, kada je prijetio Zajko Zeba, ali je sjajno intervenisao Pavlović dva puta.

Čelik – Olimpik 2:0 (Isić 25’, Dedić 45'(p))

NK Čelik: Pavlović, Raguž, Pecelj, Isić, Vrhovac, Jamak, Huseinbašić, Perišić, Dilaver, Dedić, Okić.

FK Olimpik: Hadžić, Borovčanin, Čizmić, Sadiković, Beširović, Muminović, Handžić, Zeba, Stjepanović, Bogučanin, Pandža.