Uspješan povratak Bajića: Igokea savladala Zadar i ostvarila prvu pobjedu u ABA ligi

Košarkaši Igokee ostvarili su prvu pobjedu u ABA ligi ove sezone, savladavši u 5. kolu u dvorani u Laktašima ekipu Zadra rezultatom 79:71.

Na klupi bh. predstavnika debitovao je novi-stari trener Dragan Bajić, a povratak na klupu Igosa obilježio je trijumfom pred domaćim navijačima.

Igokea je dobro otvorila meč i povela je sa 23:12, ali se Zadar do isteka prvog dijela vratio u rezultatski egal. Treći period bio je prilično izjednačen, pa je odlučuvala posljednja četvrtina.

Tri minute prije kraja rezultat je bio 69:60 i činilo se da je sve gotovo, ali Zadar se nije predavao. Stigao je na četiri koša zaostaka, ali ipak nije imao snage za potpuni preokret i Igokea je slavila prvu pobjedu.

Keenan Evans sa 17, Vaidas Karinauskas sa 13, Sava Lešić sa 12 i Dalibor Ilić sa 11 koševa bili su najefikasniji u pobjedničkoj ekipi. Kod Zadrana je sjajan bio Bryon Allen, ali to nije bilo dovoljno da izbjegnu poraz u Laktašima.

Nešto ranije, košarkaši Crvene zvezde savladali su kao gosti Crvenu zvezdu sa 72:86.

Cibonu su predvodili Filip Bundović sa 15 i Roberto Kovač sa 14 koševa, dok je kod gostiju najbolji bio Stratos Perperoglu sa 15 poena.